12:04 | 5 февруари 2015
Обновен: 00:11 | 15 май 2024

„Слоновете” на финал за Купата на Африка

Кот Д’Ивоар спря приятната изненада ДР Конго с 3:1 и ще спори за трофея

Отбора на Кот Д’Ивоар ще играе на финала в турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея, след победа с 3:1 над тима на ДР Конго на полуфиналите. „Слоновете” се оказаха твърде високо препятствие за набралите скорост конгоанци, които направиха всичко по силите си да се преборят, но вместо на големия ще играят на малкия финал за бронзовите медали. Още в 20-ата минута Яя Туре откри за Кот Д’Ивоар с красиво попадение, но в 24-ата ДР Конго изравни с гол от дузпа на Мбокани. В 41-ата минута Жервиньо отново даде аванс на „слоновете”, които окончателно „стъпкаха” съперника в 68-ата минута когато Канън се разписа за 3:1 след точна добавка. Последната и единствена до момента титла за Кот Д’Ивоар в турнира датира от далечната 1992 година, а оттогава тима има две загубени битки за титлата. В спора за трофея Яя Туре и компания очакват победителя от полуфинала между домакина Екваториална Гвинея и Гана.