Обновен: 15:38 | 5 май 2024

“Икономистите” спечелиха варненското дерби

ИУ – Варна, държи първото място в А група

По материала работи: Борис Проданов

В мач от 14-ия кръг на баскетболната А група два варненски тима се изправиха един срещу друг, но резултатът беше очакван

.
Тимът на Икономическия университет се наложи категорично над своя съперник “Академик” (Варна) със 112:62, след като водеше със значителна разлика през целия двубой. Така тимът на ИУ запази първо място в класирането на А група с актив от 11 победи и 2 загуби, а другият варненски тим все още е без успех в първенството. В следващия кръг обаче ИУ ще има тежък мач с втория в класирането “Чавдар” (Троян), а “Академик” (Варна) гостува на “Дунав” (Русе).

ИУ пое контрол в мача като още в началото поведе с 12:2 и спечели първата част с 10 т. преднина. През втория период те постепенно увеличиха аванса си и на почивката вече водеха с разлика от над 20 т. при 57:33. През второто полувреме не се случи нищо по-различно, а разликата постепенно нарастваше. След третия период тя стана почти 40 т., а след края на мача бе вече 50.

Антон Диков бе най-резултатен за победата с 19 т. и 6 борби, а Росен Софрониев и Денислав Вутев добавиха по 17, като вторият имаше и 9 борби. Георги Янков отбеляза 13 т., а 12 добави Хакан Сербезов.

За “Академик” (Варна) капитанът Цветомир Куртев бе най-резултатен със 17 т., а 15 записа Желеслав Ненков.