15:58 | 14 февруари 2015
Обновен: 17:05 | 25 април 2024

"Черно море" изпусна "Дорбуджа" в последната си контрола

"Моряците" и добричлии си стиснаха ръцете за 1:1 на стадион "Младост"

Черно море и Добруджа завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, която се игра на стадион "Младост" в морската столица. Това бе и последната контрола на варненци от зимната подготовка.Двубоя премина под доминацията на „моряците“ и само малшанса лиши възпитаниците на Никола Спасов от заслужена победа. След няколко пропуснати добри възможности пред вратата на Добруджа, все пак в 43-ата минута домакините успяха да пратят топката в мрежата. Автор на гола бе новия член на „моряшкия екипаж“ Христо Златинов, който директно от пряк свободен удар матира стража на добричлии. Малко след почивката обаче варненци бяха наказани от свой. В 53-ата минута Атанас Илиев се измъкна от защитата на Черно море, след което преодоля Чанович и изравни резултата. Последва натиск на домакините, който обаче доведе само до няколко опасни удара на Симеон Райков, Бакари и Живко Петков. Шанса безспорно бе на страната на Добруджа в тези ситуации. След срещата треньора на Черно море Никола Спасов заяви,  че проверката е била полезна и е доволен като цяло от проведената зимна подготовка и играните контроли. Той се надява Черно море да стартира успешно в пролетния дял от шампионата, както и в мачовете за купата на България.