Обновен: 21:13 | 28 април 2024

Страховит Байерн изкорми Хамбургер

Баварците отново се изгавриха със северняците, този път ги пребиха с 8:0

По материала работи: manager

Байерн Мюнхен унищожи Хамбургер с 8:0 в стотното дерби между двата отбора в Бундеслигата, играно на стадион "Алианц Арена". Победата на Байерн днес напомни за знаменитото 9:2 отпреди близо две години.

Шампионите тотално надиграха своя опонент и откриха в средата на първото полувреме чрез Мюлер, който реализира отсъдената дузпа за игра с ръка в наказателното поле.

Веднага след това шут на Мюлер бе париран, но Марио Гьотце дебнеше на добра позиция и вкара без проблеми. Ариен Робен направи аванса на своите класически с фирмено изпълнение, получавайки целувка от страничната греда на Свети Валентин.

Робен вкара и с десния крак, моментално след подновяването на играта. В рамките на по-малко от минута баварците нанесоха два удара - Мюлер вкара от дистанция, а Левандовски - на празна врата след пас на германеца. После резервата Рибери също записа името си сред голмайсторите, а в 89-тата минута Гьотце вкара втория си гол в мача.

След първите 21 кръга Байерн събра 52 точки и вече има десет точки преднина пред втория Волфсбург. Хамбургер е 12-и с 23 пункта.

Баварците осъществиха характерния домакински натиск още от самото начало на срещата. Робен и Мюлер разиграха в наказателното поле, но Дробни отрази удара на германеца. После Алаба шутира мощно, но намери трибуните. Робен и Мюлер бяха сред най-активните на терена, но защитниците на гостуващия отбор действаха на висота.

В средата на първото полувреме Хамбург все пак се пропука. Рафиня центрира отдясно и Рони Маркос спря полета на топката с ръка в наказателното поле. Реферът Вайнер правилно посочи бялата точка и Томас Мюлер реализира дузпата с удар в долния ляв ъгъл.

Веднага след това гостите загубиха топката и Мюлер нанесе плътен изстрел с левия крак от петнайсетина метра. Дробни успя да избие, но топката попадна на крака на Марио Гьотце, който дебнеше наблизо и вкара без проблеми.

Половин час след началото на двубоя Давид Алаба пробва късмета си от пряк свободен удар, но прати кълбото в трибуните. На отсрещната врата Нойер следеше ситуацията и успя да излезе преди Рудневс.

В 36-тата минута Гьотце проби, топката мина през Мюлер, за да може Ариен Робен да осъществи характерния си слалом отдясно към централната част пред пеналта. Холандецът нанесе фалцов удар с левия крак и с помощта на левия страничен стълб реализира изключително красиво попадение!

Съдията удари сериозно рамо на гостите, когато спести втори жълт картон на Рафаел ван дер Ваарт. Обезумелият холандец влезе груба в гръб на Мюлер и заслужаваше да потегли преждевременно към съблекалнята, но арбитърът реши да направи мача поне малко по-интересен.

Томас Мюлер се пробва да отбележи от много малък ъгъл в края на първото полувреме, но неговият удар от самата аутлиния не затрудни Дробни.

Байерн продължи да тероризира съперника си и моментално след почивката вкара четвърти гол. Ариен Робен финтира Маркос и макар да се отдалечи, нанесе точен удар с десния крак. Това бе 14-и гол за "лалето" през сезона и той се изравни на върха на голмайсторската листа с Алекс Майер.

Веднага след това топката отново посети мрежата на гостите след индивидуален пробив на Робен, но Левандовски се оказа в положение на засада, преди да засече с глава.

Дробни спаси с десния крак нов удар на Робен, а после два изстрела на Бернат бяха блокирани. Пеналта на Хамбургер приличаше на бойно поле, а гостите изглеждаха по-трагични и от обезверени опълченци.

В 55-тата минута таблото вече показваше 5:0! Робен отново подлуди защитата на съперника, а после Швайнщайгер пусна към Мюлер, който нанесе безпощаден удар извън наказателното поле.

Не бяха изминали 60 секунди, когато гаврата ставаше все по-брутална!

Робен подаде вдясно към Мюлер, който можеше да стреля, но не се полакоми и видя свободния на далечната греда Левандовски. Полякът нямаше какво друго да стори, освен да вкара на празна врата и да сложи край на головата си суша.

В средата на второто полувреме се стигна до дискусионен момент. Янсен центрира отляво и Рудневс засече от движение, изпреварвайки Бадщубер. Попадението бе отменено заради дискусионна засада. Робен отговори с пореден снаряд, но той мина над целта.

Двайсетина минути преди края на редовното време Байерн вкара седми гол. Удар на Левандовски бе спасен от Дробни, а влезлият малко преди това като резерва Франк Рибери направи точна добавка с левия крак по диагонала.

В 89-тата минута Марио Гьотце вкара втория си гол в двубоя, препарирайки дробни с невероятен диагонален удар от петнайсетина метра.

Байерн Мюнхен - Хамбургер  8:0
1:0  Томас Мюлер - 21', дузпа
2:0  Марио Гьотце - 23'
3:0  Ариен Робен - 36'
4:0  Ариен Робен - 47'
5:0  Томас Мюлер - 55'
6:0  Роберт Левандовски - 56'
7:0  Франк Рибери - 69'
8:0  Марио Гьотце - 89'

Байерн: Нойер, Бенатия (Рибери - 59'), Бадщубер, Рафиня, Алаба, Швайнщайгер, Бернат, Робен (Писаро - 71'), Томас Мюлер (Гаудино - 66'), Гьотце, Левандовски
Хамбургер: Дробни, Джору, Гьотц, Вестерман, Маркос (Остржолек - 57'), Щибер, Диас, ван дер Ваарт (Ирачек - 57'), Янсен, Рудневс, Олич (Николай Мюлер - 23')