15:28 | 15 февруари 2015
Обновен: 21:35 | 18 май 2024

Клубовете от Варна взеха куп медали в атлетиката

Държавните първенства се проведоха в Добрич

Недислав Колев стана шампион на България на 60 м в зала за юноши младша възраст за втора поредна година. Състезателят на “Евър” (Варна) триумфира на първенството в зала "Добротица" в Добрич с постижение 7,16 секунди. Преди това в сериите Колев даде време 7,23 секунди.

Станимир Стойнов (“Евър”) е първи в трибоя за момчета под 14 г. на националния шампионат. Варненецът завърши първи със 190 т. и бе убедителен победител на 60  и на 800 м. Шампионът записа време 8,37 секунди на 60 м, 4,49 м на скок дължина и спря хронометрите на 2:21.0 минути на 800 м. На второ и трето място се наредиха Иван Добрев (“Суперспорт” – Варна) със 168 т. и Иван Бонев (“Павел Павлов” – Враца) със 166 т.

В надпреварата до 16 г. в бягането на 100 м за момичета Зорница Нейкова (“Черно море – Атлетик”) е сребърна. Фурор предизвикаха черноморки на щафетата 4х200 м под 16 г. Екипът в състав Велина Чобанова, Зорница Нейкова, Десислава Петрова и Елена Георгиева спечели златен медал и регистрира най-добро време във възрастовата група от 2006 г. насам (1:49.90 минути). Нейкова е бронзова на 200 м, а в тази дистанция сребърна е 13-годишната Елена Георгиева, която пък е първа на 400 м. Тя записа най-добро време в дисциплината от 2006 г. насам - 60,16 секунди. Ирина Парушева (също от “Черно море – Атлетик”) е втора на трибоя за момичета под 14 г. На 60 м препятствия Николета Петрова - “Суперспорт”, е вицешампионка.

В младшата възраст и на 200 м Недислав Колев е първи. Иво Песев от “Черно море – Атлетик” е вицешампион в дисциплината. Съотборникът му Димитър Балев остана със сребърен медал на 60 метра с препятствия (8,45секунди). Мануел Петров (“Евър”) е златен на 800 м. Съотборничката му Силвия Георгиева е бронзова на 1500 м. В тази възраст Денислав Иванов (“Суперспорт”) е първи на 60 м с препятствия. На 400 м мъже Хавиер Арагусо също е №1. Той живее и работи във Варна от няколко месеца. В България е по европейска програма за доброволци.