10:10 | 16 февруари 2015
Обновен: 17:22 | 25 април 2024

“Икономистите” отново сбъркаха в А група

Този път те паднаха от “Чавдар” (Троян)

“Чавдар” (Троян) поднесе сензацията в 15-ия кръг на баскетболната А група. След като имаха страхотна серия от 8 поредни победи, тимът на Лъчезар Диков удари и шампиона в А група – тима на Икономическия университет. “Чавдар” се наложи над „моряците“ със 75:69 и така се изравни в класирането с шампионите. Домакините от Троян водеха през целия двубой, а едва накрая разликата падна, но до обрат така и не се стигна. С този успех “Чавдар” се изравни в класирането на първо място с "моряците". Варненци обаче имат предимство, тъй като победиха Троян със 7 у дома, а пък вчера паднаха с 6.

Домакините започнаха силно мача като още в началото поведоха с 8-3. Малко след това гостите от Варна изравниха, но след 10 минути “Чавдар” отново имаха малка преднина. Тимът на Лъчезар Диков увеличи още повече аванс си и през втората част и на почивката водеше с двуцифрена разлика при 40:28. Домакините имаха аванс и през третия период като дори на моменти увеличиха на 17 т. В началото на последната част обаче, тимът на Икономическия университет за първи път смъкна на 3 т. при 58:55. За минимален период обаче, домакините пак върнаха двуцифрена преднината. Въпреки опитите на „моряците“ , които в края на мача стопиха изоставането си на 6 т., до обрат не се стигна.

“Чавдар” показаха по-добър процент от стрелбата за 2 т. и показаха по-добра отборна игра като направиха с 9 асистенции повече от своя съперник.

Капитанът Ценко Наков изведе победителите с 15 т.

За ИУ Антон Диков бе най-резултатен с 26 т. Капитанът Станислав Цонков отбеляза 14 + 6 асистенции и 5 борби, а 10 т. и 9 борби добави Саша Топчов.

В мач без никаква интрига “Дунав” (Русе) наказа “Академик” (Варна) със 101:68 у дома. Дунавци поведоха от самото начало и не дадоха никакъв шанс на съперника преди да стигнат до убедителен успех. С по 18 т. за домакините приключиха Филип Самойлович (7 асистенции) и Николай Николов. За гостите пък също 18 т. вкара Цветомир Куртев, а той добави и 5 борби и 5 асистенции.