Обновен: 18:37 | 25 април 2024

Бербатов вкара за победата на „Монако“ над „Арсенал“

"Монегаските" се поздравиха с 3:1 в Лондон

По материала работи: Юлиян Атанасов

„Монако“ поднесе сензацията на "Емиратс", след като шокира домакина „Арсенал“ с 3:1 в английската столица. Гостите не блестяха особено много с играта си, но действаха изключително хитро. Головете бяха дело на Кондогбия в 38-ата минута и Бербатов в 53-ата минута. В 91-ата минута Окслейд-Чембърлейн вкара почетен гол за домакините, но в последните секунди Ферейра-Караско довърши лондончани.
Така лондончани са на прага на пето поредно отпадане в тази фаза на турнира, а освен това отборът допусна първо поражение от френски тим от цели 13 години.
Жиру се превърна в основен грешник за домакините, след като пропиля няколко добри шанса, докато Алексис сякаш отсъстваше от терена.
Мачът бе по-специален за Арсен Венгер, тъй като той изкара няколко години начело на „Монако“ в началото на треньорската си кариера.