12:50 | 26 февруари 2015
Обновен: 18:45 | 16 май 2024

Престижно равенство на младшата на “Черно море”

Варненци направиха 1:1 с “Левски” на “Герена”

“Левски” и “Черно море” завършиха 1:1 в дербито на ХХV кръг на Елитната футболна група до 17 г. Варненци постигнаха престижното реми срещу един от лидерите на изкуствения терен на “Герена”.

Първото полувреме протече при по-голяма активност на младшата на “моряците”, които пропуснаха да открият резултата чрез Валери Христов. След почивката битката продължи, а в 65-ата минута синът на шефа на ДЮШ на “сините” Даниел Боримиров – Алекс, изведе домакините напред – 1:0.

Само 6 минути по-късно Слави Славов се оказа най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на “Левски” и изравни. “Черно море” в този мач беше без двама титуляри – голмайсторът Валентин Йосков и бранителят Христо Илиев.

Специално за Медийна група “Черно море” треньорът на варненци Калоян Георгиев коментира, че е много доволен от себераздаването и мъжеството на своите футболисти. Според него момчетата отново са показали, че са сплотен колектив.

В следващия кръг на 7 март, “моряците”, които са 5-ти във временното класиране приемат от 14,30 ч. във Варна състава на “Верея” (Стара Загора).

“Черно море U17”: Павлин Евтимов, Валери Христов, Николай Николаев, Цанко Иванов, Марин Сираков, Румен Касабов, Светослав Павлов, Николай Богданов, Кристиян Събев, Слави Славов, Илиан Илиев – мл., (Костадин Димитров, Габриел Атанасов, Мартин Петров, Георги Радев).