Обновен: 19:26 | 25 април 2024

“Баските” срещу пловдивчани в плейофите на Висшата лига

Варненци са 5-ти в редовния сезон

По материала работи: Борис Проданов

След изиграването на последния, 18-ти кръг от Висшата лига по волейбол станаха ясни осемте отбора, които ще продължат в плейофната фаза, както и крайното класиране.

Ето и четвъртфиналните плейофи, които стартират следващата седмица: “Тетевен Волей” – “Изгрев”, “Виктория Волей” – “Дунав”, “Ботев” – “Славия”, “Локомотив 1926” – “Черно море – БАСК” (Варна).

Лидерът “Тетевен Волей” завърши подобаващо с победа 3:0 (25:17, 25:23, 28:26) срещу “Локомотив 1926” (Пловдив). “Железничарите” се оказаха и противник на “баските” в следващата фаза.

“Ботев” (Луковит) финишира на 3-та позиция, след като се възползва от загубата на “Локо” и спечели с 3:0 (25:19, 25:13, 25:15) като гост на “Виктория Волей” (Пловдив). Този мач се изигра в зала “Лаута”, а не в тази на СОУ "Цар Симеон Велики" заради проблеми, възникнали от лошото време. Пловдивчани имаха и доста кадрови проблеми, но те си бяха осигурили предсрочно 2-ото място в групата.

“Черно море – БАСК” (Варна) завърши на 5-то място, след като се наложи с категоричното 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) като гост на “Дунав” (Русе). Русенци имаха аванс във втория и третия гейм, но така и не съумяха да вземат нещо. Варненци играят с пловдивчани под тепетата в сряда, а ответният мач е край морето на 13 март. Евентуалният трети сблъсък е пак в Пловдив – на 15 март. Победителят ще срещне в следващата фаза лидера “Тетевен Волей”.

В истинска драма отборът на “Изгрев” (Ябланица) влезе в осмицата, след като в директен спор със “Звездец” (Горна Малина) се наложи с 3:2 (21:25, 25:15, 25:20, 23:25, 15:12) гейма след истинска битка, продължила повече от 2 ч.

“Славия” се наложи с 3:0 (25:22, 25:21, 25:19) над “Раковски 1964” (Севлиево) и закова гостите на последното място, което означава изпадане.