09:03 | 12 февруари 2020
Обновен: 23:56 | 10 май 2024

Черно море U17 победи Раднички Ниш в контрола

“Моряците” с треньор Тодор Каменов спечелиха спаринга с 4:3

Юношите младша възраст на Черно море победиха връстниците си от Раднички Ниш U17 в контролна среща, играна на Националната спортна база “Спортпалас”, съобщиха от пресслужбата на клуба. “Моряците”, състезаващи се в Елитната група до 17 години, с треньор Тодор Каменов, спечелиха спаринга с 4:3.

Варненци поведоха в резултата в 15-ата минута след автогол, а в 25-ата Николай Златев покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тони Иванов. В 55-ата минута Петър Иванов успя да направи класиката с ново попадение, а в 60-ата минута наставника на варненци направи доста смени.

Появилите се на терена футболисти на Морето не успяха да “влязат” бързо в мача, което позволи на гостите да върнат два гола в рамките на само пет минути (65-ата и 70-ата). В 75-ата Пресиян Михайлов покачи на 4:2. Младият играч на “зелено-белите” засече с глава центриране на Берк Джевдет. В 80-ата Раднички оформиха крайното 4:3 от дузпа.

В петък от 10 часа на “Спорпалас” Черно море ще изиграе последната си контрола от зимната подготовка. Съперник на варненци ще е тимът на Конкордия (Румънци) U17.

Съставът на Черно море: Галин Григоров (46-Денислав Жеков), Берк Джевдет, Павел Трюфев, Наско Янков, Ясен Минчев, Тони Иванов, Денислав Славов, Николай Златев, Теодор Тотев, Иван Томов, Симар Емин (46-Пресиян Михайлов, Петър Иванов и Даниелс Ахмедов; 60 – Кирил Георгиев, Еркан Реджебов, Стелиян Чалъков и Кристиян Лазаров).