Варна °
fallback
Спорт
13:28 | 16 март 2015
Обновен: 01:37 | 10 май 2025

Малките състезатели в турнира по хокей на лед „Крос Айс” спечелиха куп награди

Събитието се проведе в Зимния дворец с подкрепата на ЗАД “Армеец”

По материала работи: Борис Проданов

На 14 март в Зимен дворец на спорта се проведе турнир по хокей на лед „Крос Айс” за деца до 8 г. Събитието се организира за първа година от хокей клуб „Национална спортна академия”, с финансовата подкрепа на ЗАД „Армеец”.

 

В турнира взеха участие 7 отбора – ХК НСА, ХК НСА-2, СК „Ирбис-скейт”, ХК ЦСКА, СКХЛ „Славия”, ХК „Левски СФ” и СК „Левски”.

Първо място грабна „Славия”, второ – НСА, трето – малките състезатели от ХК ЦСКА, а на следващите места се класираха, съответно, „Левски”, „Ирбис-скейт”, „Левски СФ” и НСА-2. Купи имаше са всеки отбор и медали за всеки състезател, като от всеки отбор беше избран по един играч, който получи индивидуална награда за „Най-полезен състезател на обора си”. Всеки отбор изигра по 6 мача.

Турнирът беше открит от Румен Георгиев, изп. директор на ЗАД „Армеец”, който беше официален гост на събитието, и от ректора на НСА „Васил Левски” доц. Пенчо Гешев.

На закриването присъстваха доц. Пенчо Гешев и зам.-министъра на спорта Калин Каменов. Те връчиха купите, медалите и индивидуалните награди.

 

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback