Най-малките хандбалисти на „Спартак“ (Варна) - до 10 г., записаха победа и два равни във втория регионален турнир в тази възраст в Шумен.
Проявата бе и за купата на кмета на Каспичан и в нея нашите завършиха втори. Като цяло обаче след двата турнира спартаклии имат най-много точки, най-много вкарани голове и най-малко допуснати.
Талантите на Снежана Желева биха „Кубрат“ с 13:8 и завършиха наравно с „Локомотив“ (Каспичан) – 4:4, и домакина „Шумен“ - 1:1.
Г-жа Желева изрази своето разочарование от отношението към децата й в двубоя с Шумен, и се закани нейният отбор повече да не стъпва там.
„Треньорката на Шумен диктуваше на съдиите кака да свирят и това е причината за футболния резултат. На домакините обаче всичките им резултати бяха такива. Те бяха най-слаби, но станаха първи. Мен обаче класирането не ме интересува. Аз съм тотално разочарована от отношението към нашите деца. Те бяха бутани и блъскани през цялото време, а картони и наказания за домакините нямаше. По двама например събаряха най-добрия ни играч Кристиян Цветанов, а трети му дърпаше фланелката. Отмениха ни и няколко гола. За мен това не е хандбал, а някаква разновидност на бойно изкуство. Бяхме подложени на голямо унижение и затова кракът ми повече няма да стъпи в Шумен. Както моя, така и на моите деца“, каза Снежана Желева за клубния сайт на "соколите".
Тя отличи изявите на Кристиян Цветанов, който бе най-резултатен от „Спартак“ с общо 11 гола. В първата среща той вкара 7 попадения, във втората - 3, а в третата – 1.
Коментари