Обновен: 20:31 | 25 април 2024

Дубълът на “Морето” победи в Хасково

Варненци имат 4-ма национали

По материала работи: Борис Проданов

Убедителен успех срещу “Хасково” като гости с 2:0 постигнаха футболистите на “Черно море” в мач от ХХІІ кръг на младежката група до 21 г. Варненци победиха като гости непретенциозният си съперник, като през първото полувреме бяха по-активният тим, но неравният терен им попречи да отбележат.

След почивката “моряците” се адаптираха към стадиона и постигнаха 2 попадения. В 70-ата минута след пробив на Стефан Иванов гол вкара Даниел Димитров. В края на срещата Георги Гушлев оформи и крайният резултат, след като уцели точно отбитата от стража на “Хасково” топка, изстреляна от Кристиян Пешков.

Тодор Каменов - единият от наставниците в тази възраст, коментира за Медийна група “Черно море”, че е доволен от победата, въпреки многото пропуски. Той е най-щастлив, че някои от по-младите момчета (взели участие и в мача за Купата на БФС), са успели да се изяват.

Стана ясно, че четирима варненци са повикани от новия национален селекционер в тази възраст Светослав Тодоров. Николай Минков, Георги Гушлев, Емил Илиев и Стефан Иванов имат лагер-сбор с “лъвчетата” и 3 контроли.

“Черно море U21”: Злати Златев, Никола Дамянов, Тони Стоичков, Ангел Стоянов, Стефан Иванов, Емил Илиев (46 – Георги Гушлев), Александър Йовчев, Мартин Костадинов, Илиян Неделчев (85 – Димитър Балчев), Николай Минков (60 – Даниел Димитров), Кристиян Пешков.