Обновен: 20:34 | 25 април 2024

"Моряците" вкараха само 1 гол на "Марек"

Варненци взеха очаквана победа на "Тича"

Марчин Буркхард вкара гола на победата срещу "Марек".

Черно море и Марек завършиха при резултат 1:0 в първа среща от плейофите във втората шестица на шампионата. Попадението на стадион "Тича" във Варна реализира Марчин Буркхард в 45-ата минута с топовен изстрел от границата на големия пеналт.

В 17-ата минута Вилиан Бижев пропусна да се разпише след като бе изведен сам срещу вратаря от Себастиян Ернандес. Минута по-късно и Иван Коконов не успя да опъне мрежата. Футболистът на "моряците" се озова очи в очи със стража на гостите Михайлов, но направи неуспешен опит да го прехвърли.

След почивката и двата отбора можеха да отбележат, но варненци опазиха преднината си в мача. Бакари и Бижев пропиляха хубави положения, но за варненци срещата е протоколна, а "моряците" вече мислят за полуфиналите от Купата на България, в които играят с "Локомотив" (Пд).

Черно море - Марек 1:0

Буркхард (45)

Черно море: Чанович, Атанасов, Кулибали, Венков (капитан), Дос Сантос, Паланков, Бургхард, Ернандес, Коконов (68 - Матиас), Райков (46 - Бакари), Бижев (78 - Божилов)

Марек: Михайлов, Николов, Виячки, Кавдански (капитан), Атанасов, Петков, Гаров, М. Димитров (85 - П.Петков), Манолов, Колев, Абушев.

Съдия: Ангел Ангелов

Жълти картони: Райков, Коконов, Кулибали, Паланков, Венков; Т.Колев, Виячки