08:50 | 29 юли 2022
Обновен: 00:08 | 26 април 2024

ЦСКА размаза Македония на "Армията"

"Червените" спечелиха категорично с 4:0 и продължават напред в Лигата на конференциите

ЦСКА се класира убедително за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, след като елиминира Македония Гьорче Петров. Днес "червените" спечелиха категорично с 4:0 и продължават напред след нулево реми отпреди седмица.

Момчетата на Саша Илич започнаха устремено на стадион "Българска армия" и рано-рано атакуваха, за да се стигне и до откриването на резултата. Капитанът Юрген Матай се оказа най-съобразителен след изпълнение на корнер и реализира от воле.

След час игра ЦСКА нанесе втори и изключително важен удар, който се оказа и вторият точен за отбора в мача. Туфегджич свърши "черната" работа и Георги Йомов завърши с външен фалц.

В 78-ата минута Лазар Туфегджич сложи точка на спора, като секунда преди това Гарсес нацели гредата. В 87-ата минута Дюкенс Назон оформи крайния резултат след изпълнение на корнер, пише GOL.bg.

"Армейците" ще играят с победителя от двойката между Сейнт Патрикс Атлетик (Ирландия) и Мура (Словения).

През първото полувреме армейците бяха по-добрият отбор на терена и от самото начало започнаха по-агресивно в търсене на попадение, но чистите голови положения липсваха.

Така се стигна до корнер в 31-ата минута, след който Гарсес свали топката с глава към капитана Юрген Матей, който с красив изстрел от въздуха не остави никакъв шанс на стража на гостите и откри резултата.

В последната минута от първото полувреме отново свалена топка в пеналтерията затрудни гостите, но изстрелът Лазар Туфегджич не намери целта. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

През втората червените продължиха да атакуват и в 61-ата минута Лазар Туфегджич изведе отлично Георги Йомов сам срещу противниковия вратар, след което крилото хладнокръвно се разписа с едно докосване, покачвайки на 2:0.

Междувременно наставникът на ЦСКА Саша Илич направи цели 5 смени през второто полувреме, а играта на неговите възпитаници продължи да върви като по вода и в 63-ата минута центриране отдясно на Йомов стигна до Тибо Вион, който стреля по диагонала вдясно от вратата на Македония Гьорче Петров, но топката профуча над вратата.

Последва пропуск на новото попълнение Дюкенс Назон, за да се стигне до 78-ата минута, когато Маурисио Гарсес стреля в гредата след корнер, но при добавката Лазар Туфегджич покачи на 3:0.

В 87-ата минута Вион стреля от дистанция, но вратарят на македонците изби в корнер. След неговото изпълнение отдясно се стигна до разбъркване в наказателното поле, при което най-съобразителен бе Дюкенс Назон, който със силен изстрел оформи крайния резултат 4:0, отбелязвайки своя първи гол с червената фланелка.

По този начин с общо резултат 4:0 от двата мача ЦСКА уверено продължава напред към третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите, където съперник ще бъде победителят от сблъсъка между Мура и Сейнт Патрикс.

ЦСКА - Македония ГП 4:0

1:0 Юрген Матай - 31'
2:0 Георги Йомов - 61'
3:0 Лазар Туфегджич - 78'
4:0 Дюкенс Назон - 87'

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 13. Минков, 21. Юга, 20. Бауренски, 10. Йомов, 11. Туфегджич, 27. Гарсес, 14. Кръстев

Македония ГП: 1. Стевковски, 3. Зука, 4. Мисевски, 6. Личина, 5. Илиевски, 18. Перез, 9. Адем, 8. Емини, 23. Алексовски, 29. Джурджевич, 32. Стойковски