Министър-председателят лично поздрави младите възпитаници на баскетболния клуб “Черно море Порт”. Снимка Пламен Гутинов
Лично министър-председателят на България Бойко Борисов връчи чека за издръжка от името на “Пристанище-Варна” ЕАД на баскетболния клуб “Черно море Порт”. Това стана не на предварително обявеното място – Спортна зала, а пред портала на циментовия завод в Деня. За целта целият мъжки, юношески и детски отбор бяха извозени с автобуси до индустриалния град край Варна.
“Искам да благодаря на новия директор на порт Варна и на Съвета на директорите, че добре развиват предприятието и съумяха за поредна година да отделят средства за развитието на баскетбола във Варна”, заяви министър-председателят.
Договорът е на стойност 500 000 лева и е за издръжката на варненския баскетболен клуб в рамките на годината.
В знак на благодарност от „Черно море Порт Варна" подариха на Бойко Борисов баскетболен екип. Той му бе връчен от вицепрезидента на клуба Симеон Варчев.
Припомняме, че преди 4 години именно Бойко Борисов, по време на първия си премиерски мандат, спаси клуба и неговите школи от закриване, като разпореди издръжката на БК “Черно море” да се поеме от “Пристанище-Варна”.
Черно море
Коментари