09:30 | 28 ноември 2022
Обновен: 23:16 | 18 април 2024

Спартак Вн с трудна победа над Чавдар за Купата на България

Здравко Димитров вкара единствения гол в срещата в 106-тата минута

Спартак Варна продължава напред в турнира за Купата на България, след като на 1/8-финала се наложи над Чавдар Етрополе с 1:0. Двубоят се игра вчера във Варна, а точен за “соколите” бе Здравко Димитров в 106 минута.

Спартак Варна контролираше мача в голяма част от времето на терена. На няколко пъти футболисти на “соколите” бяха пред възможност да открият резултата, но топката така и не навлезе в очертанията на вратата на Чавдар.

Първата сериозна атака за “соколите” дойде още в първата минута на двубоя. Родни Антуи навлезе в наказателното поле на Чавдар и подаде към Баланюк, който обаче се размина с топката и не успя да завърши бързата атака за Спартак.

Втората по-сериозна ситуация за домакините бе в 27-минута, когато Здравко Димитров бе пред вратата на Слави Петков, но топката бе доста по-дълга и така той не достигне до нея.

В 37 мин. шут от линията на наказателното поле на Румен Руменов отиде право в ръцете на Слави Петков.

Гостите имаха шанс да достигнат необезпокоявани до вратата на Християн Христов минути преди края на първата част, но стражът на “соколите” успя да отклони топката с ръка в ъглов удар, от който не последва нищо за Чавдар. Румен Руменов остана непокрит минута след тази ситуация, но отново ударът му не затрудни Слави Петков и той улови.

С началото на второто полувреме Спартак имаше възможност за ъглов удар, след изпълнението му и последващ към вратата, добрата намеса на стража на гостите спря топката пред долния десен ъгъл.

Топката в наказателното поле на “соколите” на три пъти се опита да пробие вратата на Христян Христов, който обаче бе на мястото си.

Футболистите на Спартак продължиха да натискат съперника си от Етрополе и да осъществи положения пред тяхната врата, но отново Петков се намеси категорично и остави вратата си “суха”.

Родни Антуи пропусна златна възможност да даде преднина на “соколите” в 63-тата минута, след като се размина с коженото кълбо непосредствено пред вратата на Чавдар.

В 68-та минута при директен обстрел след изпълнение на пряк свободен удар, Здравко Димитров закачи страничния стълб отвътре, но топката така и не влезе в мрежата. Последваха нови атаки в синьо-бяло. Влезлият в игра Божидар Васев нанесе мощен удар към противниковата врата няколко минути след това, но отново стражът на гостите улови.

Футболистите на Спартак продължиха с натиска до края на втората част.

В края на редовните 90-сет минути, Чавдар имаха възможност за пряк свободен удар. Футболист в червен екип получи топката след изпълнението и я прати на сантиметри от горния десен ъгъл на вратата на Христов.

В редовното време до гол не се стигна – 0:0.

Първата атака в продълженията на мача отново бе в полза на Спартак. Божидар Митев пробва странична ножица, но ударът му бе твърде слаб и неточен.

Румен Руменов и Ромееш Ивей на два пъти стреляха директно към вратата на Чавдар, но Петков отново бе непробиваем и успя да спаси мощните удари.

106-тата минута се оказа успешната за “соколите”, които чрез Здарвко Димитров успяха да открият резултата.

119-тата Янчо Андреев пропусна възможност да удвои преднината за Спартак.

Това бе последен мач и за двата отбора през тази календарна година.

Стартови състави:

Спартак Варна: 67. Християн Христов, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов (к), 19. Никола Борисов, 14. Ромееш Ивей, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 47. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк

Резерви: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 24. Лиандро Мартинс, 7. Георги Бабалиев, 30. Божидар Васев, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев

Старши треньор: Тодор Киселичков

Чавдар Етрополе: 1. Слави Петров, 44. Христо Каймакански, 14. Тони Стоичков, 23. Мартин Василев, 20. Георги Маджаров, 31. Емил Трендафилов, 5. Калоян Радков, 6. Стефан Аличков, 21. Мартин Кръстев, 9. Николай Ботев (к), 99. Андон Гущеров

Резерви: 12. Костадин Котев, 77. Георги Юруков, 18. Кристиян Атанасов, 19. Христо Радков, 17. Стоян Сотиров, 11. Павел Головодов, 7. Николай Иванов

Старши треньор: Йордан Юруков

Съдия: Георги Иванов