Обновен: 08:09 | 25 април 2024

Спартак Вн продължава загубите и с Херо начело (СНИМКИ)

Локо София записа първия си успех за 2023 г. срещу "Соколите"

Димитър Димитров-Херо/Снимка: ПФК "Спартак Варна"

Спартак Вн продължава загубите и с Херо начело. "Соколите" бяха победени от Локомотив София, като гост с 2:1 в много интересен двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, постигайки първата си победа в шампионата през календарната 2023 г., докато „соколите“ допускат втора поредна загуба.

Старши треньорът на Спартак Варна Димитър Димитров-Херо бе доволен от играта на своите футболисти, въпреки загубата. "Аз лично съм доволен от поведението на нашия отбор, надиграхме ги по всички показатели. Имаме проблеми при завършващата фаза, но не мога да си спомня Локомотив да са имали чисти положения, освен двата гола”, коментира специалистът. "Имахме ситуации, при които можехме да реализираме, но липсата на класа в завършващата фаза си каза думата. Не мисля, че трябваше да загубим с оглед на показаното", допълни Димитров.

Антонио Вутов даде аванс на гостите още в 4-ата минута, след като получи топката от Станислав Костов и прати топката между краката на Роберто Хименес в мрежата на Кристиано Фигейредо. Иван Йорданов спечели дузпа за "соколите" в 8-ата минута, когато Юлиан Ненов игра с ръка в наказателното поле след шут от дистанция на халфа и Румен Руменов изравни от 11-метровия наказателен удар. Четири минути след началото на втората част Юлиан Ненов вкара красив гол от дъгата на наказателното поле, давайки отново аванс на столичния тим.

Така хората на Станислав Генчев събраха 31 точки на 9-ото място във временното класиране, докато варненци са последни с 12 точки в актива си.

Спартак Вн – Локо Сф 1:2

0:1 Антонио Вутов (4'), 1:1 Румен Руменов (8') д., 1:2 Юлиан Ненов (49')

Мачът на стадион "Спартак" тръгна ужасяващо за домакините, които забравиха Антонио Вутов в 4-ата минута. Юлиан Ненов намери Станислав Костов на дъгата на наказателното поле. Нападателят пусна топката наляво, където бе оставеният сам Вутов. Той си нагласи топката и стреля от границата на наказателното поле. Топката мина между краката на Роберто Хименес и влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Кристиано Фигейредо.

Само 3 минути по-късно Спартак стигна до дузпа, отсъдена за игра с ръка на Юлиан Ненов при шут на Иван Йорденов. Зад топката застана Румен Руменов, който залъга Бубакар Гайе и в 8-ата минута прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Локо София.

Мачът се отвори, като атаките към двете врати следваха една към друга. В 15-ата минута Ромееш Ивей направи двойно подаване с Жоао Марио и стреля с фалцов удар, но топката мина над вратата на Локо София.

Капитанът на Спартак Варна Пламен Димов изведе Жоао Марио сам срещу вратаря в средата на първото полувреме, но футболистът от Гвинея-Бисау стреля право в обятията на Гайе.

В 27-ата минута Евандро комбинира с Лерой Микелс и вторият стреля, но опитът на седмицата бе неточен и топката мина над вратата.

Домакините продължиха да са по-активни, използвайки дълги подавания зад защитата, при едно от които Жоао Марио стреля от малък ъгъл в 33-ата минута, но вратарят на Локомотив спаси, а и бе отсъдена засада.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Александър Беолусов центрира отляво в наказателното поле, където Микелс стреля с глава от 7-8 метра, но топката мина над вратата.

До края на първата част играта бе атрактивна, но повече попадения не паднаха и така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

45 секунди след началото на второто полувреме Микелс стреля от границата на анаказателното поле, но след рикошет в защитник, вратарят на гостите Буакар Гайе спаси със сетни усилия, но бе отсъдена и засада.

Хората на Станислав Генчев обаче първи нанесоха своя удар и в 49-ата минута вкараха гол. След ъглов удар, Евандро изчисти топката, но я прати на крака на Юлиан Ненов, който с добре насочен удар от дъгата на наказателното поле остави безпомощен Фигейредо.

Точно преди изтичането на час игра Спартак можеше да изравни, но шут на Микелс рикошира в защитник на Локомотив София.

В 63-ата минута помощник-треньорът на гостите Живко Миланов бе изгонен с директен червен картон за реплики срещу съдията Станислав Тодоров.

Последваха по-спокойни минути на стадион "Спартак", докато в 70-ата минута Божидар Васев засече едно центриране на Беолусов, стреляйки със задна ножица, но прави в стража на гостите.

В 82-ата минута Роберто Хименес засече центриране след късо разиграване, дошло след ъглов удар, но ударът с глава на защитника попадна право в ръцете на Гайе.

Натискът на хората на Димитър Димитров-Херо продължи, като "соколите" залагаха на центрирани топки в наказателното поле, където защитата на столичните "железничари" се справяше добре.

Удар на Бен Карамоко по диагонала отляво на вратата на Гайе в 4-ата минута на добавеното време бе блокиран от защитник на Локо София, като след ъгловия удар не се стигна до сериозна опасност за гостите. До края на двубоя хората на Станислав Генчев удържаха аванса си и така постигнаха първа победа през календарната 2023 г.

В следващия кръг Спартак Варна ще гостува на ЦСКА, като мачът на стадион „Българска армия“ е в събота, 18 март, от 17:00 часа. За Локомотив София пък предстои столично дерби срещу Славия, като двубоят на стадиона в квартал „Надежда“ е в петък, 17 март, от 17:30 часа.