IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
08:07 | 7 юни 2015
Обновен: 10:16 | 14 юни 2025

“Барселона” e новият крал на Европа

Каталунците победиха “Ювентус” във финала на Шампионската лига с 3:1

По материала работи: Деян Михайлов
“Барселона” e новият крал на Европа

“Барселона” е новият шампион на Европа, Това стана факт, след като каталунците надвиха италианския гранд “Ювентус” 3:1 на финала, който се игра на "Олимпиащадион" в Берлин, Германия.

Каталунците демонстрираха много по-добра игра от своя опонент и заслужено стигнаха до успеха. Ракитич откри за испанския тим в 4-ата минута, но Мората изравни в 55-ата. И въпреки големия натиск на торинци, шампионът на Испания стигна до крайния успех  след гол на Суарес в 69-ата минута и на Неймар в последната секунда на мача.
Това е и пети трофей на “Барса” в турнира, след като отборът взе трофея от най-комерсиалната надпревара през 1991-92, 2005-06, 2008-09, 2010-11.
Tака тимът се изравни по брой спечелени трофеи от турнира с “Байерн” и “Ливърпул”, които също са с по 5 трофея. Повече единствено имат “Милан” (7 трофея) и “Реал” (М) със своите 10 трофея.

Коментари

Новини Варна