Обновен: 01:32 | 28 март 2024

Спартак (Вн) и ЦСКА 1948 с реми в инфарктен мач, завършил 3:3

Херо бе бесен след драматичното равенство

Снимка: ПФК "Спартак" - Варна

Спартак Варна и ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 след инфарктен мач на стадион “Спартак”. Точни за домакините бяха Луан (58′), на два пъти Евандро (70′ и 92′) и Роберто Хименес, който си отбеляза автогол (81′). За гостите се разписаха Елитон (76′) и Георги Русев (95′).

Двубоят бе от 29-ия кръг на efbet Лига и се игра на стадион “Спартак” във Варна.

В 17-ата минута Ивей Ромееш стреля към вратата на Наумов, след като получи добър извеждащ пас в наказателното поле на гостите.

ЦСКА 1948 отговори с извеждащо подаване към Ради Кирилов, който изпревари Дичевски, но стреля в аут.

В 24-ата минута след ъглов удар, Ивей центрира към Луан, чийто удар с глава премина над вратата.

Секунди след това Стив Фуртадо изпусна Виктор Митев, към когото бе пуснато извеждащо подаване отдясно, той стреля от малък ъгъл, но нацели десния страничен стълб.

В 36′ минута Георги Русев влезе остро в наказателното поле, стигна до аутлинията, след което центрира коварно. Иван Дичевски внимаваше и успя да избие в корнер.

ЦСКА 1948 започна по-силно втората част. В самото начало Педриньо получи топката пред наказателното поле и стреля изненадващо, но Дичевски успя да да избие в корнер.

В 53-ата минута Ради Кирилов преодоля защитата на Спартак след пас на Георги Русев. Дичевски отново се намеси и запази мрежата си “суха”. Последва втори удар към вратата на Дичевски чрез Педриньо, който стреля неточно.

В 58′ минута Виктор Митев проби от ляво, влезе в наказателното поле и подаде към Ивей Ромееш. Панамецът отклони топката, но защитник на ЦСКА 1948 застана на пътя й. Така в 58′ се стигна и до първия гол в двубоя чрез Луан – 1:0. С асистенция за попадението се разписа Румен Руменов.

В 68′ минута Георги Русев бе изведен сам пред вратата на Спартак, но Дичевски затвори ъгъла и ударът му премина извън границите на вратата.

Две минути по-късно, в 70′, “соколите” поведоха с 2:0 след гол на Евандро. Топката рикушира в Ивайло Климентов и стигна до Виктор Митев. Той подаде към Евандро и след като успя да преодолее Елитон прониза празната врата на гостите.

Само в рамките на пет минути ЦСКА 1948 се върна в мача след две поредни попадения във вратата на Спартак. Резултатът бе намален чрез Елитон в 76′ за 2:1, а в 81′ Роберто Хименес си отбеляза автогол – 2:2. Георги Русев центрира отляво, там топката засече с глава Хименес, който вкара топката в собствената си врата.

В добавеното време на срещата дойде и драмата в този двубой. Евандро бе намерен на голлинията от Лирой Микелс и прониза мрежата на Даниел Наумов за 3:2. Само в рамките на три минути ЦСКА 1948 стигна до равенството, след като Георги Русев се разписа след асистенция на Елитон и оформи крайното 3:3.

Старши треньорът на Спартак Варна Димитър Димитров бе бесен след драматичното равенство на своя отбор в мача срещу ЦСКА 1948, завършил 3:3.

„Не мога да повярвам! След третия гол ни остава една минута и ние по най-левашкия, най-детския начин да допуснем такава глупост. Такива простотии не съм виждал, както допуснахме тези голове. От корнер имаме един човек, който трябваше да го пазим, автогол си правим и върха на глупостта и на всичко беше третият гол“, заяви треньорът на Спартак Варна Димитър Димитров.

Състави:

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К), 17. Александър Белоусов, 66. Александър Цветков, 22. Роберто Хименес, 6. Луан (61′ 3. Бен Карамоко (79′ 20. Нейтън Олдър), 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов (62′ 8. Ивайло Климентов), 14. Ромееш Ивей, 12. Евандро, 27. Денис Баланюк

Резерви: 1. Стефан Петков, 3. Бен Карамоко, 7. Лирой Микелс, 8. Ивайло Климентов, 20. Нейтън Олдър, 45. Даниел Начев

Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 44. Ангел Грънчов, 14. Елитон, 16. Сидклей, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Октавио, 99. Радослав Кирилов (66′ 55. Светослав Диков), 10. Георги Русев, 8. Педриньо (66′ 8. Педриньо),  9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 28. Емил Ценов, 45. Преслав Антонов, 55. Светослав Диков

Треньор: Тодор Янчев

Главен съдия: Станислав Тодоров