Варна °
fallback
Спорт
13:03 | 8 юни 2015
Обновен: 10:04 | 12 май 2025

“Корабостроителите” покориха Балканските игри по тенис на маса

Активът на варненци е 1 златен, 2 сребърни и 5 бронзови медала

По материала работи: Борис Проданов

Отлично представяне записаха състезателите на СКТМ “Корабостроител’92” (Варна) на Балканските игри по тенис на маса, съобщиха от клуба.

В Прищина (Косово) се състоя надпреварата за юноши, девойки, кадети и кадетки. Националните състезатели от СКТМ “Корабостроител’92” Виктор Янев, Иво Йорданов и Калина Христова завоюваха общо 1 златен, 2 сребърни и  5 бронзови медала.

При юношите Виктор Янев и Иво Йорданов заедно с Денис Бекир от “Стоянстрой” (Пловдив) се наредиха на 2-ро място, след отбора на Турция. Двамата наши представители спечелиха бронз на двойки и на смесени двойки с Красимира Йовкова и Рейхан Мехмед от “Стоянстрой” (Пловдив).

Дебютанката в националния тим за кадетки и ракета №1 на България за тази възраст се представи отлично в отборното първенство и заедно с Теодора Петкова и Ивет Илиева. Те завоюваха сребърните медали. Златото остана за Турция.

Калина Христова от всички състезателки е с най–добър баланс в отборната надпревара. Същата в тандем с Теодора Петкова отмъкна златните медали на двойки. В дисциплината смесени двойки заедно с Нурай Ниязиев от “Роса” (Попово) тя спечели бронзовите отличия.

Тези трима наши състезатели започват целенасочена подготовка за участие в европейското първенство, което е от 10 до 19 юли в Братислава (Словакия).

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback