Обновен: 02:49 | 27 април 2024

Черно море разгроми Славия с 3:0 (СНИМКИ)

"Моряците" са начело в efbet Лига с 45 точки

Снимки: ПФК Черно море

Черно море разгроми Славия с 3:0 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Попаденията реализираха Алекс Фернандес (25, 57) и Васил Панайотов (69).

Минути преди началото на мача домакините направиха една страхотна инициатива. Футболистите на домакините и феновете хвърлиха на терена стотици плюшени играчки, които ще бъдат дарени на деца в неравностойно положение.

Черно море започна двубоя с лек домакински натиск. В 13-ата минута топката стигна до Алекс Фернандес, който отправи изстрел, блокиран от Виктор Генев, а след това Светослав Вуцов успя да улови кълбото.

Четири минути по-късно Пабло Гарсия пробва своя късмет с шут от границата на наказателното поле, но топката премина далеч от целта.

Логичното се случи в 25-ата минута, когато бразилската звезда на "моряците" Алекс Фернандес откри резултата. Атакуващият футболист получи подаване на границата на наказателното поле от Васил Панайотов, а той с прецизен шут заби своя четвърти гол от началото на сезона в шампионата.

В 33-ата минута стражът на "белите" направи майсторско спасяване при удар на Пабло Гарсия. В ответната атака Галин Иванов напредна с топка в крака и подаде към Емил Стоев, но той не успя да преодолее Иван Дюлгеров.

В края на първата част Емил Стоев получи топката в половината на Славия и тръгна на самостоятелен рейд, който завърши със слаб удар.

Домакините продължиха да играят на по-високи обороти и през второто полувреме, като в 57-ата минута Васил Панайотов отне от Ерол Дост и пусна към Пабло Гарсия, който намери Алекс Фернандес, а бразилецът технично изпрати топката във вратата на Светослав Вуцов.

В 69-ата минута вратарят на гостите успя да отрази удар на Васил Панайотов, но след това излезе неразчетено да спира Алекс Фернандес. Бразилецът центрира към Панайотов, който с глава направи резултата класически.

ЧЕРНО МОРЕ – СЛАВИЯ 3:0

1:0 Алекс Фернандес (25)
2:0 Алекс Фернандес (57)
3:0 Васил Панайотов (69)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов, 11. Алекс Фернандес, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 33. Мишаел Сантос, 86. Исмаил Иса

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 23. Денислав Александров, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Мартин Сораков

СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Тича", Варна