07:31 | 10 април 2024
Обновен: 20:58 | 1 май 2024

Първите четвъртфинали от Шампионската лига завършиха с 10 гола и две равенства

Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха 3:3, а Арсенал и Байерн Мюнхен 2:2

Колосалните първи сблъсъци на четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол завършиха с много красиви голове и равенства, след като Реал Мадрид направи 3:3 срещу Манчестър Сити, а Арсенал стигна до 2:2 срещу Байерн Мюнхен.

Манчестър Сити поведе още във втората минута на "Бернабеу" чрез Бернардо Силва, който изненада стража на мадридчани Андрий Лунин. Португалецът стреля от позиция за центриране при статично положение и украинецът не бе покрил близкия си ъгъл, благодарение на което Сити поведе с 1:0. Домакините обаче направиха светкавичен обрат, след като в 12-ата минута шут на Едуардо Камавинга извън наказателното поле рикошира в Рубен Диаш и попадна в мрежата на Сити, а две по-късно Родриго се разписа след извеждащ пас на Винисиус.

Сити изравни в 66-ата минута с красив шут на Фил Фоудън от дъгата, който попадна в горния десен ъгъл на вратата на Лунин, а пет по-късно Йошко Гвардиол даде преднина на английските шампиони с топовен удар от същата дистанция. Красивите попадения обаче продължиха и Реал Мадрид стигна до крайното 3:3 с воле на Федерико Валверде в 79-ата минута.

Арсенал поведе в 12-ата минута срещу Байерн, когато Букайо Сака получи топката в наказателното поле от Бен Уайт и изпрати фалцов удар от около 12 метра в далечния ъгъл на вратата на гостите. Те обаче отговориха ударно. В 18-ата минута Серж Гнарби получи топка пред вратата и бе точен за 1:1, а след малко повече от половин час игра Хари Кейн вкара от дузпа и даде преднина на баварците.

Арсенал изравни в 76-ата минута. Габриел Жезуш дриблира покрай двама защитници на Байерн в наказателното поле и подаде към непокрития вляво Леандро Тросар, който бе точен за 2:2. Този резултат се задържа до края, след като Кингсли Коман удари греда за германците в заключителните минути.