Обновен: 22:22 | 26 юли 2024

Спартак победи Добруджа

Соколите дръпнаха с три точки на върха в класирането

По материала работи: Петър Захариев

ФК Спартак Варна победи с 2:1 Добруджа на своя стадион в двубой от 28-ия кръг на Втора лига. Така „соколите“ дръпнаха с три точки на върха в класирането пред втория Септември София. Столичани обаче са с мач по-малко и в събота гостуват на Марица Пловдив.

И двата гола за Спартак отбеляза нападателят Ахмед Ахмедов, който е топреализатор на втора лига с с 16 попадения. Домакините откриха резултата в 22-ата мин. След двойно подаване между Ивей Ромееш и Мехмед Сабри се стигна до центриране на панамеца отдясно към Ахмедов, който се разписа с глава. В 28-ата мин. соколите удвоиха преднината си. След грешка в отбраната на добричлии Ивей Ромееш излезе сам срещу Аргилашки. Той прехвърли топката над вратаря, а към голлинията притече Ахмедов, който добута топката в мрежата за 2:0.

През второто полувреме Ахмедов можеше да стигне и до хеттрик, но ударът му срещна напречната греда. Гостите също стигнаха до положения за гол, а в първата от дадените от съдията три минути продължение Ивайло Климентов вкара почетно попадение за тях. След гола си той вдигна високо ръката си, извинявайки се на феновете на бившия си клуб.

Спартак - Добруджа 2:1

Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 31. Дмитро Семенив, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев, 29. Ахмед Ахмедов;

Добруджа: 1. Георги Аргилашки, 87. Стефан Трайков, 3. Димитър Пиргов, 14. Стилян Николов, 28. Здравко Серафимов, 6. Георги Пашов, 19. Ивайло Климентов, 8. Милен Гамаков, 15. Шериф Осман, 17. Раел Лолала, 31. Андриан Димитров

Голмайстори: Ахмедов 22, 28; Климентов 90+1