Обновен: 13:30 | 3 май 2024

Черно море и Пирин не се победиха в мач без голове

Моряците изтърваха трите точки в Благоевград

Снимка: ПФК "Черно море"

Пирин и Черно море не се победиха в мач от последния 30-и кръг на efbet Лига. Двубоят в Благоевград завърши при резултат 0:0.

Двубоят започна с превес за гостите от Варна. "Орлетата" обаче се защитаваха добре и не допускаха опасности пред своята врата.

В осмата минута дойде и първият точен удар в срещата. Васил Панайотов получи топката и пробва изстрел от дистанция, но Ковальов изби.

Три минути по-късно и Пабло Гарсия пробва да се разпише с шут извън наказателното поле, но стражът на Пирин отново внимаваше.

След двайсте минути игра футболистите на Илиан Илиев създадоха още една възможност, която също завърши с удар в ръцете на вратря. Този път Мазир Сула се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но ударът с външен фалц не сполучи.

В средата на полувремето се стигна до много спорен момент. Айуб Абу получи първия жълт картон в мача, след нарушение срещу Исмаил Иса, а секунди след това препъна и Мазир Сула. Реферът обаче не показа втори жълт картон, въпреки сериозните претенции на "моряците".

Пирин достигна до първата си сериозна възможност в 28-ата минута. Тогава Асен Дончев намери Юго Комано, който се хвърли към топката, но не успя да я прати в мрежата.

Десет минути преди края на първата част Иван Тасев пусна страхотен пас в коридор за Асен Дончев. Футболистът, който е собственост на ЦСКА, се измъкна и стреля, но над напречната греда.

До края на полувремето голове не паднаха.

Само осем минути бяха нужни на гостите, за да застрашат вратата на Ковальов и след почивката. Илиан Илиев - младши получи топката на крилото и влезе навътре. Офанзивният футболист нагласи кълбото на левия си крак и стреля, но встрани от целта.

Петнайсет минути преди края на мача Юго Комано получи хубаво подаване, но взе неправилно решение и топката стигна до ръцете на Иван Дюлгеров.

Пет минути по-късно Уеслен Жуниор чукна топката към Пабло Гарсия. Халфът за пореден път стреля от разстояние, но Ковальов отрази и този шут.

В заключителните минути Васил Панайотов стреля мощно от въздуха, но точно пред голлинията Венцислав Бенгюзов сложи крак на пътя на топката и спаси своя тим.

Състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов – 73. Венцислав Бенгюзов (К), 6. Андрей Йорданов, 7. Асен Дончев, 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский, 19. Юго Комано, 11. Иван Тасев, 8. Лазар Боянов, 18. Арно Лузаядио, 4. Айуб Абу

Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Йордан Димитров – 20. Брайън Есало, 16. Мартин Георгиев, 77. Моду Диане, 13. Евгени Георгиев, 29. Станислав Костов, 27. Георги Върбанов, 38. Александър Дюлгеров

Треньор: Олександър Бабич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов (К), 11. Илиан Илиев, 6. Виктор Попов, 16. Андреас-Кристиан Калкан, 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков – 9. Атанас Илиев, 29. Берк Бейхан, 15. Дани Мартин, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 99. Уеслен Жуниор

Треньор: Илиан Илиев