Волейболистите на “Черно море” не успяха да се преборят за отличие в държавните финали за 15-годишни, които завършиха във Варна. Момчетата на треньорката Диана Дянова загубиха с 0:3 гейма от “Левски” малкия финал и останаха на 4-та позиция. Само първата част беше оспорвана, в другите 2 “сините” имаха тотално надмощие.
В спора за златото ЦСКА драматично отстъпи с 2:3 на “Арда” (Кърджали).
“Виктория-Волей” победи съгражданите си от “Локо” (Пловдив) с 3:1 в спора за 5-ата позиция. “Берковица” пък е на 7-мо място след 3:0 над “Пирин” (Разлог).
От генсека на БФ по волейбол Станислав Николов бяха връчени 6 индивидуални награди. Димитър Василев от “Черно море” е блокировач №1.
Аспарух Аспарухов (“Левски”) получи признание за нападателните си умения. Георги Маринов (ЦСКА) е разпределител на турнира. Петър Петров (“Арда”) е първенец по сервиз. Валентин Печев (ЦСКА) спечели приза зца либеро. МVР стана Симеон Тупозанов от шампиона “Арда”.
Националният селекционер в тази възраст Мирослав Живков изгледа всички мачове от шампионата. Специално за Медийна група “Черно море” той изрази задоволството си от видяното. Според него расте силна смяна.
Красимир Николов
Коментари