Вятърът определено „не е приятел“ на папата. Главата на Римокатолическата църква кацна за 36-часово посещение в Ирландия по-рано днес.
На слизане от самолета обаче вятърът си направи шега и Франциск трябваше да внимава по стълбите надолу, тъй като поривите повдигнаха пелерината му и закриваха лицето му.
Това беше и един от редките случаи, в които фотографите успяха да снимат прическата на светия отец. Главата на Римокатолическата църква предвидливо свали солидеото си. Неофициално шапчицата на папата е наричана цукето, т.е. тиквичка, защото напомня дънцето на тиквичка.
Папа Франциск и преди е имал подобни преживявания. През май т.г. по време на официална аудиенция, той бе силно затруднен да прочете поставените пред него документи, тъй като вятърът непрекъснато повдигаше пелерината му, като му закриваше цялото лице.
dariknews.bg
Коментари