Работата извън офиса носи неочаквани ползи

Гъвкавите работни форми вече не са само територия на стартиращите малки фирми

Работата извън офиса носи неочаквани ползи

Гъвкавите работни форми вече не са само територия на стартиращите малки фирми, сочи ново мащабно проучване. Все повече големи компании насърчават служителите си да работят извън офиса, а това оказва се, носи преимущества не само за подчинените, но и за бизнеса, показват данните на IWG - групата-майка от водещи компании за организация на работното пространство. От анкетираните 18 000 професионалисти от различни браншове, в 96 държави, става ясно, че всяка седмица 70% от служителите работят на различно място от офиса поне един ден седмично. Над половината (53%) работят дистанционно през половината или повече дни от седмицата, докато повече от една десета (11%) работят извън главния офис на компанията пет пъти седмично.

 

Сред основните ползи на гъвкавите работни форми са не само съкращаването на времето за пътуване до офиса, но и увеличаването на продуктивността, чувството на удовлетвореност сред служителите и дори прилив на творчески сили. Над 90% от анкетираните твърдят, че гъвкавите работни пространства позволяват на служителите да бъдат по-продуктивни, когато са в движение, а 84% на сто вярват, че гъвкавият начин на работа помага на бизнеса им да увеличи в максимална степен печалбите си, а още толкова от участниците смятат, че този нов работен модел работи в полза на конкурентноспособността. Над 80 % от хората пък са убедени, че локациите за дистанционна работа помагат на служителите да постигнат по-добър баланс между работа и личен живот, както и, че гъвкавият начин на работа им помага да задържат най-талантливите си служители.

 

Ползите обаче не са само за служителите. Проучването на IWG в световен мащаб установява също, че и бизнесът осъзнава значителните преимущества на гъвкавия модел. Анкетираните споделят за ръст на бизнеса (увеличение до 89% спрямо 67% през 2016 г.), конкурентоспособност (87% – увеличение спрямо едва 59% през 2014 г.), продуктивност (увеличение до 82% спрямо 75% през 2013 г.), привличане и задържане на работа на изявени таланти (увеличение до 80% спрямо 64% през 2016 г.) и максимизиране на печалбата (83%).

 

 Puls.bg 


Защо жените са по-малко щастливи след повишение?

Коментари

Живот
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата