Мъж купил без да знае картина на Рембранд за 500 евро, продава я за 30 милиона

Искал да помогне финансово на продавача

Мъж купил без да знае картина на Рембранд за 500 евро, продава я за 30 милиона

Белгиец от град Лиеж, който случайно купил картина от Рембранд за 500 евро, я предлага на търг, от който може да спечели 30 милиона евро, съобщава БГНЕС, цитирана от Нова.

 

Преди десет години мъжът случайно срещнал в бара човек, затънал в дългове, и решил да му помогне финансово. Той купил от него невзрачна картина за 500 евро. След време по настояване на негови приятели, той я показал на експерти. 

 

Оказало се, че благородният му жест се е отплатил. Мъжът станал собственик на картината на Рембранд "Портрет на Исус", който може да му донесе 60 хиляди пъти по-висока сума, от тази за която е закупил платното.

 

Изданието отбелязва, че след продажбата на картината добрият самарянин възнамерява с част от парите да подпомогне любимия си футболен клуб. 

Новини

Коментари

Живот
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата