Втората половина на юли ще е най-добра за плануване на лятната почивка, по-добра и от август. От 15 до 30 юли времето ще е идеално за море. Tова каза пред TV7 синоптикът Минчо Празников.
Прогнозата за юли е за стабилно време с повече слънце и намаляване на следобедните превалявания, уточни той.
За предстоящата седмица той съобщи, че от неделя се очаква студен атмосферен фронт да премине през страната. Температурите ще паднат с 6-8 градуса. Ще има валежи през първата половина на следващата седмица. После ще имаме по-стабилно време. Температурите ще бъдат високи. Ще бъде хубаво за екскурзии в планините. Така ще е до края на месеца, обобщи Празников.
През втората половина на юни времето ще е подходящо за излети в планината и летуване на морето.
Синоптикът прогнозира стабилно време и повече слънчеви дни и през юли. Следобедни превалявания обаче също ще има.
Той смята, че страховете за кратко лято през тази година са неоснователни.
Прогнозите, че климатът в България ще се измени коренно и вече няма да има четири сезона, не били верни, смята Празников.
"Това са много дългосрочни прогнози. Много рано е да се говори за глобална промяна", поясни синоптикът.
Може би след 40-50 г. ще има промяна – тропическият пояс ще се премести на север. Лятото и зимата ще са по-дълги, а преходните сезони ще се скъсят. Това е обаче много рано да се случи, обясни Празников, цитиран от dnes.bg.
Според него валежите през тази пролет са по-скоро аномалии и това не е показател за промяна на климата.
Втората половина на юли - идеална за море
Втората половина на юли - идеална за море
10.06.2014 | 10:45 ч. Обновена: 18.06.2025 | 09:49 ч.
0

Втората половина на юли - идеална за море
Новини
-
На много хора им става лошо в електромобил! Учените имат обяснение
-
Евробарометър: Европейците считат борбата с изменението на климата за приоритет
-
От 1 юли: Вдигат цените във варненския зоокът
-
Дават хилядарка на младежи, да разкажат как се е подобрил живота в градовете им с евро пари
-
Четирима, участвали в организирана престъпна група за държане и разпространение на акцизни стоки, се споразумяха с прокуратурата
-
Децата на Фратрия спечелиха „Купа Смолян“
Живот
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари