Опасна маневра отне живота на млад моторист във Варна, на бул. "Цар Освободител". 25-годишният Александър Маринов беше блъснат от 27-годишна шофьорка, след като му отнема предимството. След удара Александър е отведен в МБАЛ "Св. Анна", където по-късно умира.
На днешната дата, 40 дни след смъртта му, Албена Димитрова, майка на загиналия, организира мирен протест. Протестиращите ще се съберат на градинката на "Севастопол" в 17:30 часа, за да извървят заедно пътя до Окръжния съд на площад "Независимост". Димитрова призовава всеки, който има възможност, да се включи в мирното шествие.
"Да спрем тази жестока война по пътищата, в памет на сина ми Алекс", апелира майката на убития. Тя изрази несъгласието си, че жената, блъснала 25-годишното момче, е на свобода днес и не ѝ е било отнето свидетелството за управление на МПС. Близки приятели на Александър изразиха опасенията си, че за пореден път след такъв случай в България извършителят ще остане безнаказан. Въпреки това вярват, че е възможен справедлив процес, макар и рядко срещан и че ще се борят до край.
"Убийството не е нещастен инцидент. Докога ще пазим виновните и ще забравяме за жертвите?", каза още Албена Димитрова, като призова да се прекрати с условните присъди за убийства на пътя, защото отнето предимство е отнет живот, предаде Радио Варна.
Подробностите чуйте в звуковия файл в началото на публикацията.
Коментари