Да бъдат поставени парапети на дерето на ул. „Моряшка” в кв. "Аспарухово" и да бъде изготвен проект за цялостното обезопасяване на канала, реши Общинският кризисен щаб. Предстои да започне работа по временно укрепване на ската на ул. „Борис Киряков” номера 17, 17-а, 19, 21, 31, което трябва да стане факт до 10 дни. След това хората, които са евакуирани, ще могат да се върнат по домовете си на посочените адреси. Започва работа и по проектиране на трайно укрепване на ската.
Търси се решение за проблема на кооперацията на ул. „Кирил и Методий” 83, чийто избени помещения остават под нивото на дерето.
Нивото на праховите частици в "Аспарухово" е в норма, питейната вода и водите в морето край района отговарят на стандартите.
Отводнен е стадионът, продължава чистенето, миенето на улици и дезинфекцията, информират от община Варна.
Обезопасяват с огради дерето на ул. „Моряшка” в "Аспарухово"
Обезопасяват с огради дерето на ул. „Моряшка” в "Аспарухово"
05.07.2014 | 10:52 ч. Обновена: 06.06.2025 | 21:46 ч.
0

Обезопасяват с огради дерето на ул. „Моряшка” в "Аспарухово"
Новини
-
Чужденци пият и карат във Варна
-
Един пострадал и огромни материални щети след пожара в ТУ-Варна
-
Месечен хороскоп за юли 2025
-
Продължава обработването на обществени терени и обекти срещу вредители във Варна
-
След пожара: Ръководството на ТУ – Варна благодари на пожарникари и граждани
-
Виц на деня - 30 юни
Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари