Комисията по финанси и бюджет към Общински съвет – Варна, реши да се въведе максимална цена за репатриране на неправилно паркирали автомобили и престоя им на наказателен паркинг. Тя ще бъде в размер на 300 лв.
Това се прави, тъй като според действащите цени задълженията в момента са трудно събираеми. Сумата, която трябва да се плати само за 1 месец, е минимум 765 лв., а за година тя нараства на поне 8805 лв.
Има случаи, при които репатрирани коли стоят с месеци на наказателния паркинг, и заради натрупаните сериозни суми собствениците се отказват от автомобилите си. По данни на ОП „Паркинги и синя зона“ на паркинга към предприятието има коли отпреди 2012 г.
Цената за вдигане с „паяк“ се запазва, но ще бъде въведена такса при явяване на водача на мястото, на което е паркирал автомобила си. Досега в тези случаи репатрирането се прекратяваше. За да се покрият разходите за извършените действия по репатриране, се налага въвеждане на такса. Тя ще зависи от това в кой район е паркирана колата.
За центъра и кв. „Аспарухово“ цената ще е 30 лв. Собствениците на автомобили, паркирали в зона „Квартали“ с обхват „Чайка“, „Левски“, „Младост“, „Трошево“, „Възраждане“, „Победа“, „Изгрев“, „Галата“, „С. И. Рилски“, ще плащат по 35 лв. Сумата за крайните квартали – „Владиславово“, „Виница“, „Бриз“, и всички селищни образувания ще е 40 лв.
За да влязат в сила новите такси, те трябва да бъдат гласувани от Общинския съвет.
Още по темата: 4800 автомобила вдигнаха паяците във Варна

Рецепта за хрупкави чеснови картофи на фурна
Четиримата мъже, източили 7 тона гориво, остават в ареста
MeerKAT засече радиосигнал от междузвездната комета 3I/ATLAS
Неочаквано откритие: Момиче намери на плажа следи от гигант на 200 млн. години
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Мнението на Gol.bg за Вечното дерби: Целта оправдава средствата
Цветомир Найденов „захапа“ здраво треньора на Левски
ЦСКА за Вечното дерби с Левски: Скандално съдийство
Шеф в ЦСКА с огромна новина за Ицо Янев
Седмичен хороскоп за 10 – 16 ноември
Седмична таро прогноза за 10 – 16 ноември
Трапезата на Свети Мина
Какво да хапвате за здраво сърце, бъбреци и кожа?
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Придобиването на "Лукойл" от БЕХ крие рискове
Най-популярната нова платформа за видеоигри е старата: уебсайтовете
Toyota ще плаща на шофьорите за данни от колите им
Разкрито – интериорният дизайн на Кейт Мидълтън за „вечния дом“ на семейството ѝ във Forest Lodge
Венера в Скорпион - какво очаква зодиите?
Коментари