IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Икономика
08:56 | 3 август 2017
Обновен: 22:36 | 1 май 2025

Заплатите на учителите – отново на дневен ред

Министерството на образованието ще направи предложение за нови, по-високи, минимални възнаграждения

По материала работи: Пламен Янков
Заплатите на учителите – отново на дневен ред

Заплатите на учителите ще обсъждат в Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество. Министерството на образованието ще направи предложение за нови, по-високи, минимални възнаграждения, информира nova.bg.

 

Има вероятност да се предложат и форми на допълнително финансово стимулиране на преподавателите. Например за участие в екипите за съвместна работа на институциите, за обучение на деца с образователни дефицити и допълнително обучение по български  в предучилищна възраст.

 

Повишаваното на учителските заплати беше заложено като един от приоритетите в програмата на кабинета „Борисов 3”.

Коментари

Новини Варна