14:51 | 9 август 2020
Обновен: 09:56 | 25 април 2024

Черно море бие на старта на Елитната U19

“Моряците” на Мартин Христов записаха успех с 2:1 при гостуването си на Септември в София

Снимка: ПФК Черно море

Юношите старша възраст на Черно море стартира Елитната група до 19 години с победа. “Моряците”, водени от Мартин Христов, записаха успех с 2:1 при гостуването си на Септември в София, предаде ВарнаУтре.

Варненци направиха силно първо полувреме, в което имаха превъзходство и освен, че вкараха два гола, изпуснаха куп положения. В 22-рата минута след страхотна триходова комбинация между Радослав Златев, Паоло Пасков и Тони Иванов, последният откри резултата. Само шест минути по-късно при идентична атака, този път отдясно, Калин Георгиев, Николай Златев и Теодор Тотев преодоляха отбраната на домакините и Тотев вкара топката в мрежата на съперника за 2:0. Чисти голови положения пропуснаха Радослав Златев, Тони Иванов и Паоло Пасков.

Втората част бе по-равностойна и Септември успя да върне един гол в 55-ата минута. В средата на втората част мачът бе спрян за около 15 минути заради разразилата се силна буря и дъжд в София. До края на срещата теренът бе тежък за игра и до нов гол не се стигна.

Така “моряците”, които са един от фаворитите за шампионската титла, записаха първи успех през новото първенство.

В следващия кръг Черно море приема Локомотив Пловдив.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Росен Стефанов, Берк Джевдет, Димитър Ралчев, Калин Георгиев, Николай Златев (78-Петър Иванов), Теодор Тотев, Паоло Пасков (87-Иван Томов ), Тони Иванов, Радослав Златев.