Обновен: 02:43 | 27 март 2024

"Арда" нанесе поредно поражение на "Славия"

Домакините от Кърджали се изкачиха на трето място в класирането

По материала работи: Ставри Таргов

Арда Кърджали победи Славия с 2:1 в двубой от шестия кръг на родната Efbet лига. Така домакините се изкачиха на трето място в таблицата с актив от 12 точки, докато столичани остават предпоследни с една точка.

Радослав Кирилов изведе "белите" напред в резултата шест минути преди почивката при първата опасна акция на софиянци. Той се разписа с глава, засичайки центрирането на Томбак.

Десетина минути след паузата гол на Калоян Кръстев беше отменен от съдията заради нарушение в атака.

Добрата игра на Арда след паузата даде резултат и Иван Коконов изравни в 73-ата минута след подаване на появилия се от пейката Радослав Василев.

Осем минути преди края на редовното време Арда осъществи пълен обрат. Този път влезлият като резерва Радослав Василев записа името си сред реализаторите и се превърна в героя на мача.

Той се възползва от подаването на Матеус и наказа гостуващия отбор на празна врата.

Арда - Славия 2:1

0:1 Радослав Кирилов - 39'
1:1 Иван Коконов - 73'
2:1 Радослав Василев - 83'

Арда: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев

Славия: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 11. Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов, 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Филип Кръстев, 9. Калоян Кръстев