Обновен: 16:59 | 25 април 2024

Лудогорец се провали в Унгария

Орлите загубиха с 1:2 от Ференцварош

Лудогорец започна със загуба евроучастието си през сезон 2019/20 г.

Разградчани загубиха с 1:2 гостуването си на унгарския шампион Ференцварош в първия квалификационен кръг на Шампионска лига и ще имат трудна задача на реванша в Разград след седмица.

Играчите на Стойчо Стоев бяха надиграни от своя съперник пред ентусиазирана публика на домакините и сякаш заслужено допуснаха поражение.

Така те във втора поредна година загубиха гостуване от унгарския шампион след поражение и от МОЛ Види с 0:1 преди година, което имаше цената на отпадане от турнира.

Разградчани допуснаха гол още в първите минути на срещата, когато Токмак Нгуе даде аванс на домакините. Гостите обаче реагираха и Якуб Швиерчок след час игра възстанови равенството.

През втората част унгарците бяха по-добри и заслужено отново поведоха, благодарение на гол на Олексндър Зубков в 64-та минута. След попадението "орлите" пропуснаха няколко добри възможности да стигнат до равенството, но това така и не се случи.

Така Лудогорец загуби, но запазва шансове за реванша, който ще бъде на 17 юли.

ФЕРЕНЦВАРОШ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Токмак Нгуен (6')
1:1 Якуб Шверчок (31')
2:1 Олександър Зубков (65')

Ференцварош: Денес Дибус, Миха Блажич, Лаша Двали, Марсел Хейщер, Михал Шкварка, Харатин (77 - Давид Шигер), Герго Ловренчич, Данило Ихнатенко, Токмак Нгуен (83 - Роланд Варга), Олександър Зубков, Тамаш Пришкин (66 - Давиде Ланцафане)

Лудогорец: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Козмин Моци, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски (78 - Стефан Баджи), Светослав Дяков, Джоди Лукоки (83 - Жоржиньо), Дан Битон (66 - Марселиньо), Якуб Шверчок, Мавис Чибота

Жълт картон: Козмин Моци (Лудогорец).