Варна °
fallback
България
16:04 | 29 август 2016
Обновен: 12:10 | 20 май 2025

Зверска катастрофа между бус и такси край Арбанаси

Състоянието на петимата пострадали е много тежко

По материала работи: Пламен Янков

Петима души са тежко ранени след тежка катастрофа на пътя Велико Търново-Горна Оряховица, край Арбанаси. Зверският сблъсък стана около 14:30 часа на мокър и хлъзгав участък, съобщава Нова тв.

 

По първоначална информация товарен бус с десен волан, при неправилно изпреварване, навлиза в насрещната лента и се блъска челно в таксиметров автомобил, който се е спускал към Горна Оряховица.

 

Освен водача, в колата са пътували младо семейство – мъж, жена и двете им деца на 4 и 10 години. Състоянието на петимата е много тежко. Жената е с черепно-мозъчна фрактура. Двете деца са със счупени крайници.

 

Младото семейство са гастарбайтери и е трябвало утре да пътуват за Германия. Критично е състоянието и на водача на таксито.

 

Шофьорът на буса не е пострадал, но е откаран за преглед. Проверката с дрегер не е установила наличие на алкохол.

 

Мястото на катастрофата е наричана от местните "отсечката на смъртта" заради лошото състояние на пътната настилка и завоите след предела на Арбанаси. 

 

Пътят между Велико Търново и Арбанаси е затворен за неопределен период. 

 

Четете още Поредна тежка катастрофа на пътя Варна - Бургас

 

Автор на статията:
Пламен Янков
0 коментара
fallback
fallback