Варна °
fallback
България
12:24 | 2 септември 2016
Обновен: 08:52 | 21 май 2025

КАТ със засилен контрол на трафика по празниците

Ще бъдат взети допълнителни мерки

По материала работи: Борис Проданов

Активно присъствие за регулиране и контрол върху движението, засилена полицейска дейност по натоварени пътни възли и кръстовища, масови проверки за употреба алкохол - това са част от мерките, които органите на реда планират, за да осигурят безпрепятствено протичане на предстоящите празници, съобщи БНР. 

 

Преди голямото празнично пътуване Петър Соколов от КАТ - Пътна полиция уточни за "Хоризонт", че където е необходимо ще се предприеме ръчно регулиране на движението, а на места с очаквано стандартно струпване на автомобили ще бъдат взети допълнителни мерки за по-активното им изтегляне.

 

Той посъветва пътуващите да тръгват навреме. Практиката показва, че в последния работен ден преди празниците – следобед и вечерта – движението започва да се натоварва интензивно, допълни Соколов. Утре сутрин до обед също се очаква силен трафик.

 

 

24часа

 

 

 

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback