65-годишен ало измамник спипаха в Пазарджик

Възрастна жена му оставила чанта със 7500 лв. до кофа за боклук

65-годишен ало измамник спипаха в Пазарджик

Криминалисти от Пазарджик задържаха 65-годишен участник в телефонна измама, информира dnes.bg, като се позовава на информация от полицията. 
 

Полицейските действия били предприети вчера, след получен сигнал в полицията. Неизвестен се обадил на 79-годишна жена от областния град с предложение да съдейства на органите на реда да прекратят телефонна измама.
 

Той успял да заблуди жертвата си и да я убеди да му предаде спестяванията си. Междувременно криминалистите от ОДМВР и колегите им от полицейското управление получили информация за случващото се.
 

Те изчакали възрастната жена да остави близо до контейнер за смет чанта със 7500 лева и проследили идването на 65-годишен мъж от хасковското село Покрован.
 

В момента, в който взел чантата, бил задържан.На мъжа е наложена полицейска мярка за 24 часа. Срещу него е образувано полицейско производство. Работата по документиране на случая продължава под наблюдението на прокуратурата.

Новини

Коментари

Крими
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата