Тропическата буря "Норма" стана ураган

Отслабналият ураган "Хосе" пък отново набра сила

Тропическата буря "Норма" стана ураган

Тропическата буря Норма се трансформира в ураган над Тихия океан и се движи в посока към Лос Кабос в южния край на мексиканския полуостров Долна Калифорния, предаде АП.


Очаква се ураганът с ветрове до 120 км в час да връхлети късно в неделя или в понеделник, предаде Ройтерс.

 

Националният център за ураганите на САЩ съобщи, че вълни, предизвикани от Норма, ще започнат да заливат части от югозападно Мексико и Долна Калифорния по-късно днес и ще продължат до началото на следващата седмица.

 

Същевременно стана ясно, че отслабналият до тропическа буря ураган Хосе отново набра сила и се превърна в ураган първа категория, съобщи Националният център на САЩ за ураганите, цитиран от ДПА.

 

Придружаващите ветрове са с пориви до 120 км в час. По данни на метеоролозите Хосе се придвижва на северозапад и се очаква да достигне във вторник или сряда крайбрежието на Ню Джърси. Хосе може да засегне и Ню Йорк.

dnes.bg

 

Четете още: Повече от 50 загинали в Нигерия при преобръщане на лодка

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата