Варна °
fallback
Свят
12:31 | 8 март 2019
Обновен: 21:46 | 17 май 2025

Финландското правителство хвърли оставка

То се отказа от плановете си да реформира системата за здравеопазване

По материала работи: Пламен Янков

Финландското правителство подаде оставка, след като се отказа от плановете си да реформира системата за здравеопазване, предаде Ройтерс, цитирайки канцеларията на президента Саули Нинистьо.

 

Президентът прие оставката на премиера Юха Сипиле, и възложи на неговото правителство да продължи да работи като служебно до съставянето на нов кабинет, отбелязва Дарик.

 

Премиерът подаде оставка, защото здравната реформа не може да бъде реализирана през мандата на това правителство, написа в Туитър Анти Кайконен, председател на парламентарната група на партията на Сипиле "Финландски център".

 

Оставката на кабинета беше подадена само месец преди парламентарните избори, насрочени за 14 април, след като Сипиле не успя да прокара реформата, смятана за ключов елемент от плана на правителството да балансира държавния бюджет.

Автор на статията:
Пламен Янков
0 коментара
fallback
fallback