Обединеното кралство може да разреши началните училища в Англия и Уелс да отворят врати още на 1 юни според плановете, обсъждани от премиера Борис Джонсън, съобщи в. "Телеграф", цитиран от Ройтерс. Според изданието се очаква Джонсън да разкрие "пътната карта" на правителството за излизане от карантината в обръщение към нацията следващата неделя, предаде БТА.
"Сънди таймс" допълва, че правителството само леко ще отпусне ограничителните мерки тази седмица, като насърчи строежите да заработят отново, смекчи правилата за активност на открито и призове хората да носят маски в обществения транспорт.
Британските лекари са подготвяли съобщение в случай на смъртта на премиера, когато състоянието му се влошило, след като бе хоспитализиран с COVID-19 миналия месец в интензивно отделение, заяви самият Джонсън в интервю за таблоида "Сън".
"Те имаха стратегия за справяне при сценарий от типа "Смъртта на Сталин". Това беше наистина труден момент, няма да отричам", признава Джонсън в първия си подробен разказ за преживяното.
"Знаех, че не съм в блестяща форма и знаех, че имат извънреден план за действие".
"Лекарите бяха подготвили всякакви планове какво да се прави, ако нещата вземеха наистина лош обрат. Проклетите показатели продължаваха да вървят в погрешната посока. Лошият момент дойде, когато шансът беше 50 на 50 дали щяха да напъхат тръба в трахеята ми. Тогава стана малко страшно. Те започнаха да мислят как да го представят публично", споделя премиерът.