IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
11:31 | 13 септември 2020
Обновен: 05:01 | 26 април 2025

Опозицията в Беларус планира "Марш на героите"

Протестът е посветен на отличилите се активисти

По материала работи: Ставри Таргов
Опозицията в Беларус планира "Марш на героите"

Опозицията в Беларус планира днешния протестен марш в Минск да бъде посветен на отличилите се активисти и да е под наслов "Марш на героите".

 

Един от лидерите на Координационния съвет на опозицията, Мария Колесникова, е преместена от ареста в Минск във временен изолатор в Жодино, Минска област.

 

Тя беше арестувана на границата с Украйна и според президента Александър Лукашенко, тя и още двама опозиционери са се опитали да минат през граничния пункт. От опозицията обаче твърят, че жената е скъсала паспорта си и е останала на територията на Беларус,

 

По повод днешния предстоящ протест и за Мария Колесникова говори във видеообръщение от Вилнюс кандидатът за президент Светлана Тихановска:

 

Всеки ден в нашия народ се раждат истински герои. Например Мария Колесникова, която скъса своя паспорт и се съпротивлява на самата граница.

 

Тя буквално разруши системата и доказа, че борбата ни е истинска. Такива герои са огромно множество, за последния месец ние станахме наистина героичен народ, съобщава БНР.

Коментари

Новини Варна