Варна °
fallback
Свят
12:45 | 15 октомври 2015
Обновен: 03:25 | 19 май 2025

Сирийската армия и руски самолети атакуваха селища северно от Хомс

Районът е под контрола на бунтовници

По материала работи: Деян Михайлов

Сирийски военни части предприеха с подкрепата на руски бойни самолети нападение срещу контролирани от бунтовници градове северно от град Хомс, съобщи Ройтерс.

Руската авиация порази мишени около града Талбиса и селата Тейр Мала, Дар Кабира и Халидия, на няколко километра на север от Хомс, по-голямата част от който е под правителствен контрол, съобщи Сирийският център за наблюдение на човешките права (СЦНЧП).

Директорът на СЦНЧП Рами Абдел Рахман заяви, че са загинали шестима бунтовници и двама цивилни.

Сунитският град Талбиса и околностите му са анклав под контрола на опозицията срещу президента Башар Асад.

Държавната телевизия съобщи в кратък анонс, че армията е започнала военна операция в северната част на провинция Хомс след "концентрирани въздушни удари и артилерийски обстрел срещу терористични групировки и техните бази".

Автор на статията:
Деян Михайлов
0 коментара
fallback
fallback