Варна °
fallback
Свят
13:22 | 19 октомври 2015
Обновен: 17:17 | 18 май 2025

Зловещо: Журналистка от BBC обесена на летище "Ататюрк"

"Самоубийство", казват от летището. "Убийство", смятат приятелите й

По материала работи: Деян Михайлов

Бившата журналистка на Би Би Си Жаклин Сътън бе открита обесена в тоалетната на летище "Ататюрк" в Истанбул, пише "Дейли мейл".

Тя пътувала от лондонското летище "Хийтроу" до Истанбул, след което е трябвало да продължи към град Ербил в Ирак.

Британката обаче пропуснала полета си, а нямала пари за друг билет. Според служителите на летището тя доста се стресирала от неочакваната ситуация. 

Малко по-късно три рускини откриват Жаклин обесена в тоалетните на летището. 

Нейни приятели са категорични, че е невъзможно тя да се самоубила, защото си е изпуснала полета си. Журналистката каца на летище "Ататюрк" около 22:00 часа в събота вечер, а прекачването й е чак два часа по-късно - към полунощ. Въпреки това пропуска полета си. 

Според иракския журналист Мазин Елиас, който е работил с нея, някой е "убил Джаки". Информацията, че тя е изпуснала полета си, също му звучи невероятно. "Не, това е невъзможно ... Ние не говорим за момиче. Тя е жена, бизнес жена, тя е голям мениджър”, казва той.

Друг неин приятел и колега – Кристиан Блеър, също изрази съмненията си във връзка с тиражираната версия самоубийство.

"Една от най-силните жени, които можеш да срещнеш. Турската полиция казва, че се е самоубила, защото е изпуснала полета си? Не съм по конспирациите, но щом органите на реда казват, че охранителната камера е била в неизправност, значи Джаки е била убита", написа Блеър в Twitter.

Автор на статията:
Деян Михайлов
2 коментара
fallback
fallback