Варна °
fallback
Свят
11:06 | 7 ноември 2015
Обновен: 06:17 | 18 май 2025

Бившия шеф на "Газпром медия" почина в САЩ от инфаркт

Камериерка е намерила тялото на Лесин

По материала работи: Пламен Янков

Бившият руски министър на печата и бивш директор на "Газпром медия" Михаил Лесин е намерен мъртъв в хотел във Вашингтон, предаде ТАСС, като се позовава на руското посолство в американската столица. Лесин, който се смята за идеен вдъхновител на популярния на Запад тв канал Russia Today, дълго време е страдал от тежка болест, а сърдечен пристъп е сложил край на живота му, съобщи RT, цитирана от "24 часа".

 

Камериерка в хотел „Дюпън Съркъл“ в центъра на града е намерила тялото на Лесин. По предварителни данни признаци за насилствена смърт не са открити. Не е известно с каква цел той е пристигнал в САЩ. Американските власти и руски представители работят съвместно за изясняване на причините и обстоятелствата около смъртта на Лесин, отбелязва ТАСС.

 

Според АФП Лесин е бил приближен до президента Владимир Путин и негов съветник при създаването на руската международна многоезична информационна телевизионна компания RT (Russia Today — Русия днес) . Той придобил за милиони долари недвижима собственост в Европа и няколко резиденции в Лос Анджелис за над 28 милиона долара.

 

RT припомня още, че Михаил Лесин е основател на компанията "Видео интернешънъл" (днес Vi) - най-крупният оператор на рекламния медиен пазар в Русия, в бившите съветски републики и в Източна Европа. Владимир Путин вече е изказал съболезнования на опечалените роднини на Михаил Лесин.

Автор на статията:
Пламен Янков
0 коментара
fallback
fallback