Варна °
fallback
Свят
09:09 | 16 ноември 2015
Обновен: 15:15 | 13 май 2025

Виталий Кличко спечели местните избори в Киев

В Днепропетровск изборите спечели Борис Филатов

По материала работи: Деян Михайлов

Бившият световен шампион тежка категория Виталий Кличко бе преизбран за кмет на Киев на втори тур на местните избори, показват два екзитпола, цитирани от Франс прес.

Кличко е получил между 65 и 71,8 на сто срещу приблизително 30 на сто за противника му Борислав Береза - бивш член на полувоенното ултранационалистическо движение "Десен сектор".

В големия индустриален град Днепропетровск вотът вчера бе спечелен от Борис Филатов с 62 процента срещу 38 за Олександър Виклул, бивш вицепремиер в правителството на Виктор Янукович.

Филатов е част от екипа на Игор Коломойски - втория най-богат човек в Украйна, който преди бе губернатор на Днепропетровск, където успя да потуши сепаратистките опити за бунт.

Представителят на проруската опозиция Анатолий Вершина спечели изборите с над 55 на сто от гласовете в Павлоград.

В бастиона на украинските националисти Лвов досегашният кмет и лидер на партия "Самопомощ" Андрий Садови бе очаквано преизбран с над 60 процента от гласовете.

Автор на статията:
Деян Михайлов
0 коментара
fallback
fallback