Варна °
fallback
Свят
21:27 | 14 април 2016
Обновен: 15:25 | 15 май 2025

Абрини и компания остават още месец в ареста

Той си призна, че е придружавал двамата атентатори на "Завентем"

По материала работи: Юлиян Атанасов

Белгийски съдия постанови днес, че Мохамед Абрини и още шестима души, задържани заради атаките в Париж и Брюксел трябва да останат още един месец в ареста, предаде Асошиейтед прес.Мохамед Абрини призна, че той е придружавал двамата атентатори на летище "Завентем", които се самовзривиха там.

 

Сред останалите, които остават в ареста за един месец, е Осама Крайем, швед, който е заподозрян, че е бил съучастник на нападателя в метрото на Брюксел. Властите се опитват да разберат какво е станало с раницата на Крайем, която той е носил в сутринта на брюкселските атаки и която е приличала на раницата, носена от атентатора в метрото Халид ел Бакрауи.

 

Сред останалите, които остават зад решетките за 30 дни, са мъж, помогнал на ключовия заподозрян за атентатите в Париж Салах Абдеслам да избяга от Франция в Белгия и четирима души, обвинени за ролята им в атентатите в Брюксел.

 

(БТА)

 

Автор на статията:
Юлиян Атанасов
0 коментара
fallback
fallback