Варна °
fallback
Свят
08:28 | 14 януари 2017
Обновен: 09:52 | 16 май 2025

Доналд Тръмп възнамерява да остави в сила санкциите срещу Русия

Наложени заради кибератаките

По материала работи: Борис Проданов

Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп възнамерява на първо време след встъпването си в длъжност да остави в сила санкциите срещу Русия, въведени от правителството на Барак Обама. Това заяви самият той в интервю за в. "Уолстрийт джърнъл", цитирано от ТАСС и Ройтерс.  

Тръмп каза, че може да премахне санкциите, въведени в края на декември в отговор на предполагаемите руски кибератаки, ако Москва докаже, че е полезна в борбата с тероризма и постигането на други важни за Вашингтон цели.  

Той каза, че е готов да се срещне с руския президент Владимир Путин, след като встъпи в длъжност на 20 януари. "Разбирам, че те биха искали да се срещнем и аз съм напълно съгласен с това", каза избраникът за президент.  

Запитан дали подкрепя политиката за "един Китай", Тръмп отвърна: "Всичко е предмет на преговори, в това число и "един Китай". Той вбеси китайците, като прие телефонно обаждане от тайванската лидерка Цай Ингвен след победата си на изборите. БТА

 

Четете още Кралят на Тайланд "бетонира" властта си след промени в конституцията

 

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback